Sıkça Sorulanlar

En sık karşılaştığımız soru; Acaba başarabilrmiyim ?

Cevap:

Müzik insanın doğasında yaradılışında doğuştan mevcut müthiş bir güzellik…

Türlü sebeplerle  bugüne dek  sadece dinleyici kalmış olabilirsiniz,Fakat müzik kulağının olmaması çok nadir görülen bir durumdur. İnsanların %99 unda müzik kulağı vardır. Aksi söz konusu olsa bir konser salonu dolusu insan bir şarkıya tempo tutamazdı. Eğer böyle bir korkunuz varsa lütfen bunu aşın.Bir cesaret gösterip Bizlerle tanışın.

Genç  Eğitimli ve Yetenekli müzisyen/eğitmen arkadaşlarımızla birlikte hayatınıza yeni bir renk kazandırmak için her zaman yanınızda Sizlerin destekçisi olmaya çalışıyoruz.

Bir kahvemizi içmeye muhakkak bekleriz.

Marmara Sanat Ekibi

Enstrumanı nereden alabilirim?

Cevap: Enstruman teminini eğer dilerseniz biz sağlıyoruz , bu sayede eğitmenlerin önerdiği marka ve model olan en doğru enstrumana toptan fiyatına sahip olabiliyorsunuz.

Gitar eğitimine kaç yaşında başlanmalıdır?

Cevap: Gitar kursuna başlamak için 8 yaş uygundur. Öğrencinin fiziksel yapısına göre başlama yaşı değişkenlik gösterebilir.

Gitar eğitiminde ne kadar zaman sonra  popüler şarkıları çalabilecek seviyeye gelinir?

Cevap: Yamaha Müzik Okulları'nın kullandığı interaktif eğitim metodu sayesinde 4 hafta gibi kısa bir sürede ilk şarkılarınızı çalıp söylemeye başlayabilirsiniz.

Piyano eğitimine kaç yaşında başlanmalıdır?

Cevap: Eğer öğrenci istekli ve yetenekli ise 3 yaşından itibaren piyano kursuna başlayabilir. Fakat bu istisnai bir durumdur, 4-5 yaş çocuğun piyano kursundan en fazla verim aldığı yaştır.

Çok özel bir yeteneği olup olmadığını öğrenmek için 2 aylık deneme derslerine 3 yaşından itibaren 6 aylık periyotlarla getirmeniz tavsiye edilir.

Bir enstruman çalabilmek için yeteneğim olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Cevap: İşitsel (kulak) veya fiziksel (parmak ve el kasları) olarak bir sorunu yoksa, her birey temel müzik eğitimi alabilir. Müziğe başlangıçta 8 ay temel piyano eğitimi alınması tavsiye edilir.

Enstrumanımı derse gelirken yanımda getirmem gerekiyormu?

Cevap: Temel enstrumanları biz öğrencilerimize dershanemizde temin ediyoruz, fakat nefesli enstrumanlar gibi dudak ve nefes teması olan enstrumanları getirmeniz tavsiye edilir.

Birden fazla öğrenci kaydında indirim yapıyormusunuz?

Cevap: Öğrenci sayısı ve branşa göre farklı indirimler uygulamaktayız.

Kredi kartı kullanmak yada senet ve sözleşme imzalamak zorundamıyım?

Cevap: Hayır, dershanemizde kesinlikle devam zorunluluğu gerektirecek bir evrak imzalatmıyoruz, fakat bazı kampanya koşulları öğrenciye cazip gelmiş ve öğrenci devam edeceğini düşünüyor ise kredi kartı kampanyalarından faydalanabilir.Örneğin: 8 ay kursunu uzatan öğrenciye CORT X1 elektro gitar hediye ve kredi kartına 8 taksit.

Bu kampanyada  öğrenci kurs ücretini hem 8 ayda taksitle ödüyor hemde iyi bir enstrumana bedelsiz sahip oluyor.

Marmara Sanat Okulu
HakkımızdaEğitimler
Güncel KampanyalarÖğrenci Görüşleri
Sıkça Sorulanlarİletişim
Ad, Soyad
E-posta
 
Marmara Sanat Okulu © 2010
Yazılım ve Tasarım
Geniş Açı